Mystic Messenger

1. února 2018 v 15:49 | Yoonie |  //media

Ayo ladies and gentlemen... představuji vám moji oblíbenou mobilní hru...
~Mystic Messenger~"Jednoho dne, když jste si tak projížděli různé aplikace, jste náhodou narazili na aplikaci s názvem 'Mystic Messenger'. Z nudy jste se rozhodli tuto aplikaci stáhnout, avšak jakmile ji otevřete, ocitnete se v chatu s osobou zvanou 'Unknown', kdo vás poté přemluví, abyste vstoupili do jednoho, naprosto normálního samozřejmě, apartmánu.
Jakmile jste uvnitř, aplikace se přepne a najednou se ocitnete v chatu se čtyřmi atraktivními muži a jednou půvabnou ženou. Po dlouhé debatě jste pak požádáni, aby jste se přidali do jejich RFA organizace a pomohli jim s uspořádáním charitativní akce."
Myslím, že po tomhle krátkém úvodu už jste si každý udělal obrázek, o čem tato hra je.
Ano, je to jedna z otome her, ve které se hráč snaží získat 'happy end' s postavou, kterou si v průběhu hry vybral. Avšak ještě ji z tohoto důvodu neodvrhávejte, tahle hra má mnoho originálních funkcí a vlastností, kterými se odlišuje od ostatních otome her.
(Just look at THIS OPENING or THIS ONE... does it look like a simple love story to you??)


Hra byla poprvé vypuštěna 8. července 2016 společností Cheritz. Od té doby změnila kabát a vyšlo mnoho rozšíření, ale bohužel pro některé je stále pouze dostupná v angličtině a korejštině.
Příběh v této hře je vyprávěn formou chatu, s častými vsuvkami ve tvaru 'visual novel', aby mohl mít hráč lepší přehled o tom, co se přesně děje s jednotlivými charaktery.

S postavami se dá komunikovat třemi cestami - chatem, zprávami a telefonáty (and oh my gosh, některé telefonáty jsou heart-breaking). Z toho chaty se otevírají jen v určitý čas a jsou uzavřeny v té chvíli, kdy se otevře další (ergo, když se jeden chat otevře v 1 hodinu odpoledne, tak se ho můžete zúčastnit jen do té doby než začne další ve 3 hodiny). Samozřejmě pokud propásnete chat, tak se dá koupit pomocí herní měny: Hour-Glass (přesýpací hodiny) - nebo zkráceně jen HG.

Telefonáty můžou být provedeny dvěma cestami, buď vám charakter zavolá sám - po chatu. A nebo zavoláte vy... avšak druhá možnost není vždy úspěšná. Jako v reálném životě, ne vždy všichni zvednou telefon, když je jim voláno.

Zprávy se objevují hned po chatech také a můžete na ně odpovědět prakticky kdykoli, ale pokud počkáte moc dlouho, tak už vám charakter napíše další zprávu a na tu předchozí nemůžete odpovědět.
Pak tu jsou ještě emaily, pomocí kterých zvete různé hosty na charitativní party, kterou pořádáte. Postavy ve hře vám je doporučí a pokud se rozhodnete, že je chcete pozvat, tak vám od nich přijde email ve kterým se vás na něco zeptají. Hra vám poté nabídne 2 možnosti a vy se musíte rozhodnout pro správnou. Pokud dáte špatnou tak host nepřijde a pokud budete mít málo hostů na konci hry (myslím že v 'deep' a 'casual' story je minimum 10), tak místo 'happy endu' budete mít 'normal end'. Což neznamená, že normální konec je nějak špatný, ale neotevře vám 'after story' postavy (to vysvětlím dále)
S každým hostem si takhle vyměníte tři emaily, a pokud zodpovíte všechny tři správně, tak přijde na večírek.
Na internetu vznikla už spousta článků, které pomáhají nováčkům získat všechny hosty na párty a které vypisují časy chatů, proto sem jen dám na ně odkaz, místo abych je zkoušela vypisovat sama.


Ještě než začnete hru hrát, je vám nabídnuto jaký typ hry chcete hrát - nebo spíše o jakou postavu se budete snažit.
Jsou tu na výběr tři typy hry: Casual, Deep a Another story.
Casual je zdarma a je doporučováno prvně hrát tento typ hry. Můžete zde usilovat o tři postavy - Yoosung, Zen a Jaehee.
Yoosung Kim (blonďák na obrázku) je nejmladší postava ve hře. Je student, ale místo učení tráví vetšinu svého volného času u hry LOLOL (League of Loneliness of Life)... jako snad většina nás prokrastinátorů.
Zen (s bílými vlasy), reálným jménem Hyun Ryu je herec/zpěvák, který má celkem velkou fanbase (hlavně u žen... lol). Je tak trochu narcistický (ok tak více, ale detail) a často do chatu posílá svoje selfie fotky. A je perfektní boyfriend material, just saying.
Jaehee Kang (ta hnědovlasá vpravo) je jediná hratelná holka ve hře. Pracuje jako sekretářka další postavy (Jumina) a je velkou fanynkou Zena. Její after story a valentine day je sweet.

Pak je tu Deep story, která stojí myslím 80 HG? HG se dají hodně nahrabat v Zen route, takže pokud budete hrát správně, tak ani nemusíte používat reálné peníze. V tomto typu hry jsou na výběr dvě postavy - Seven a Jumin.
Seven (červenovlasý) neboli 707 je samozvaný memelord a hacker. Právě on vytvořil RFA chatroom a vše kolem toho. Jeho route bych doporučovala až nakonec, protože se v ní odkryje hodně věcí a mohlo by to zkazil zážitek z ostatních route. Seven je také důvod proč jsem začala až moc často používat 'lol'... je to nakažlivé.
Jumin Han (černovlasý) je syn bohaté rodiny a také dědic C&R mezinárodní společnosti. Jako takový dost často nechápe nebo nezná věci co 'normální' lidé znají. Má taky 'jedinečný' smysl pro humor, který nikdo z ostatních charakterů nechápe. Je taky tak trochu posedlý svou kočkou (pojmenovanou Elizabeth 3rd) a jeho nejlepší kamarád, kterého zná už z dětství je další hratelná postava V.
Nejprve, když MM vyšel, byli možné jen tyto dva typy hry, avšak asi před půl rokem vyšlo rozšíření 'Another story', které se hodně liší od předchozích dvou typů... například tím, že celý úvod je velice odlišný a 'timeline' je také jiná... another story se koná myslím o rok dřív než ostatní dvě.
Je silně doporučováno nechat si Another story až po dokončení všech ostatních 5 route... a hlavně Seven route, protože jinak budete sakra překvapení co se děje.

A upřímně, Another story je dosti drahá (dohromady 550 HG), takže nejdříve bych zkusila zdarma Casual story a až pak až zjistím, že mě hra baví tak bych investovala. Samozřejmě dá se to i nějak udělat bez použití reálných penez - Cheritz často upravuje hru a po každé úpravě dostaneme kolem 50HG... takže se to dá nějak našetřit, ale člověk musí intenzivně hrát.

Každopádně, v této verzi hry je možné 'to pursue' dvě postavy - V a Ray. S tím, že Ray route je nově přidaná teprve včera so omfg I need to play it when I have time. (Musela jsem jako 'obrázky' dát emoji používané ve hře, protože kdybych použila něco jiného, tak bych mohla něco spoilnout lol...)
V (modrovlasý), pravým jménem Jihyun Kim je zakladatel RFA. Založil ji společně se svojí snoubenkou Rikou, která poté umřela (Rika je také sestřenice Yoosunga). Je také velmi dobrý kamarád Jumina, protože když byli malí jejich rodiny vedle sebe bydleli.
Ray (bílo-růžovovlasý)... Ray je složitá postava. Nemůžu o ní říct nic aniž bych něco nevyspoilovala. Asi jediné co můžu říct, je to, že i když není členem RFA, tak se objevuje ve všech routech. *shrug*Teď když jsem proletěla postavy, tak už jen rychle shrnu, zhruba jak hra probíhá.

Potom, o si vyberete typ hry, tak se vám hra rovnou načte s tím, že jsem v chatu s 'Unknown'... pokud se vám nepodaří získat Bad end už tady (ano i v úvodu to jde), tak pak v Casual a Deep stories skončíte v apartmánu, kde 'strávíte' dalších 11 dní do té doby, než se bude konat večírek...
Jedenáct dní je také herní doba, kterou musíte hrát, pokud se chcete dostat k 'happy endu'. To znamení 11 dní za každou postavu... ano je to celkem hodně, ale když si to uložíte v polovině, tak se k rozehrané route můžete pak vrátit kdykoli. Taky, pokud se někomu nechce čekat, tak se dny můžou přeskočit použitím HG - ale v Another story je to sakra drahé. V Casual je to myslím jen 25 HG?
Každý den v určitý reálný čas se otevře chat... musíte se zúčastnit alespoň 30% chatů, pokud nechcete mít bad end.

Interakcí s charaktery a volením odpovědí získáváte 'srdce' od postav (a nebo když budete nepříjemní k postavám, tak jim srdce 'zlomíte' - objeví se obrázek zlomeného srdce po vybrání odpovědi). Na konci čtvrtého dne pak budete na 'route' té postavy, od které máte nejvíce srdíček.
Jaehee má hnědé srdce, Zen šedé, Seven červené, Jumin fialové, Yoosung zelené, V modré, Ray růžové.
... a pak je tu bílé, které tam prostě random vletí.
A ještě zpátky k endingům...dohromady tu je jeden good end, jeden normal end, tři 'bad story' endingy a dva 'bad relationship' endingy - ano v těch dvou posledních je rozdíl... bad relationship endingy často končí tak, že buď umřete 'vy' jako hlavní postava. Nebo vás někdo unese, nebo je rozbořena 'fourth-wall' a charakter vám řekne, že vás hra asi nebaví, když tak často nehrajete. Tyhle konce dostanete, když nezískáte 30% na chatech...

Pokud máte na konci 'good enging', tak pak když půjdete zpátky na úvodní stránku a dáte 'after ending', tak se vám u té postavy zabarvilo okýnko a za nějakých 10 HG se můžete dozvědět co se stalo s postavami po párty...
Jsou tu ještě rozšíření jako 'April fools day', 'Christmas' a 'Valentine' ... takže hra zabaví na hodně dlouho...

A... To by asi tak mohlo být všechny informace co mě tak napadají. Každý si stejně musí projít tuto hru sám, aby ji plně pochopil. Pokud byste do začátku chtěli vědět víc, tak tady to je pěkně sepsané. 


Komentáře

1 Sayahiko Sayahiko | 31. března 2018 v 23:20 | Reagovat

Velice povedená recenze. ;) Hru jsem hrála sice jen chvilku a na žánr otome her mám vlastní, ne zcela hezký, názor, ale po přečtení této recenze, mám chuť si ji znovu zahrát. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama