Skip beat!

4. dubna 2014 v 18:12 | Sanny
Mogami Kyoko svému kamarádovi z dětství obětovala naprosto vše. Opustila své rodné město, skončila školu a aby mohla zaplatit "svému vysněnému princi" drahý apartmán, tak má několik brigád. Věřte nebo ne, ale tenhle životní styl, kdy dělá jen služku a sama si nemůže nic dovolit jí vůbec nevadí a chmurné myšlenky jí vždy zaženou věty typu: "Pokud je to pro Shoua-chan, vše je pořádku".
Tuto krásnou "idylku" však přetrhne menší "nehoda". Mogami bude chtít zvednout svému princi náladu, která se mu zhoršila, když zjistil, že není "mužem číslo jedna" mezi ženami, a tak se potom, co mu zanechá povzbuzující vzkaz, vydá na místo, kde Shou pracuje. Zde však nejenže uslyší, jak si dříve zmíněný dělá srandu z její povzbuzující zprávy, ale také zaslechne, jak své manažerce potvrdí, že pro něj není nic víc než jen poskok, kterého v minulosti potřeboval. V té chvíli se Kyoko zboří svět a uvědomí si, že nikdy nemůže být princezna z pohádky. Shouovo prohlášení otevře "skřínku", která by nikdy neměla být otevřena a nová Mogami Kyoko je zrozena.
Zrádci, který ranil její city slíbí pomstu. Avšak je tu menší problém, jelikož její protivník je nově debutující zpěvák, kterého na každém kroku pronásleduje ochranka, tak pro obyčejného člověka, jako je Mogami, nebude lehké se k němu priblížit, natož se pomstít.
Proto se rozhodne, že do showbyznisu vstoupí také. Ale nic není tak lehké, jak čekala a její důvod: "Chci se pomstít Shoua Fuwovi!" jí ve světě hvězd moc nepomůže.

Můj názor:
Tak pro jednou sem nedávám mangu, která není naplněna boji a krví, ale humorem a romantikou. Avšak i když romatiku nemusím (pokud to není yaoi~), tak tahle manga mě chytila svou originalitou a vtipem.
Hlavní hrdinka má naprosto úžasnou povahu a její akce a myšlenky (a taky její malí "démoni") tvoří hlavní vtip v této manze . Sice někomu může přijít se svou přílišnou zdvořilostí a zbrklostí otravná, ale to k ní prostě patří... a navíc mě přijde hrozně geniální, jak se vžívá do svých rolí. :3
Pak tu je náš hlavní záporák Fuwa Shou. Já neměla záporáky nikdy moc v lásce (fajn, tak některé kawaii záporáky mám ráda, ale Shou mezi ně nepatří :3), takže o něm nic moc milého říct nemůžu... ani to nejde. Prostě egoistický, sobecký kluk, který chce, aby se mu svět plazil u nohou.
Pak je tu Tsuruga Ren, který je herec, ve stejné společnosti, jako bude Mogami. Je to taky chlápek, který Shouovi bere první místa v žebříčcích populárních chlapíků. Má celkem složitou osobnost i minulost a pořádně hlavní postavě zatopí.
Nakonec zmíním prezidenta společnosti L.M.E., Takaradu Lory. Je dosti extravagantní (jako ostatně hodně postav v této manze, ale tenhle je z nich největší podivín) a rád všude strká nos, ale bez něho by Skip beat nešlo.
Některé díly mě však nudily. Manga má už přes 200 dílů, takže nemůžu čekat, že budou všechny odcípat a autor tam bude pořád dávat nějakou akci... ale jo čekám to! Ale i tak, jsem to dočetla, což je co říct.
Tuhle mangu bych doporučila všem, co mají rádi vtipné mangy s občasným mihnutím romantiky (v pozdějších dílech jí tam bude víc). Má taky anime zpracování o 25 dílech, takže kdo nemá moc rád čtení mangy a zaujalo ho Skip beat, může zkusit anime.

Autor: Nakamura Yoshiki
Rok vydání: 2007
Počet kapitol: 210/~
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama