Degenerace na internetu, konkrétně na.... | Momentový článek 3.

26. dubna 2014 v 21:47 | Yumi-chan15 |  Yumi Other
Yo minna, někdy uvažuji že se stanu členem otaku inkvizice... Na srozuměnou, chci se vyjádřit ke konkrétní skupině, které jste možná (či určitě) členy. Řeč bude o ~Sčítání českých a slovenských otaku~ na facebooku, ve kterém se poslední dobou děli opravdu zajímavé zajímavosti (slovní zásoba yumíka lvl. mínus nekonečno).


Určitě jste ze začátku zaznamenali aféru nových či starších členů, kteří psali a pokládali jednu a tu stejnou otázku - Doporučíte mi (nějaké) anime? -. Okay, chápu třeba, že někdo opravdu neví a chce se zeptat. Tím pádem k této otázce dopisuje žánry které ho zajímají a některá anime, která již viděl. Tato stvoření mi nevadí, ale trnem v oku mi je samotná otázka bez toho, aby tázající dopsal co ho zajímá, nebo zda už něco viděl a doufá, že mu lidi napíšou co nejvíce názvů popř. i pár slov k onomu anime. Jako vážně? Může mi někdo vysvětlit logiku jejich myšlení? Když už, tak se nejprve podívám po tom, co mě zajímá a přečtu si na to recenze. A pokud už jsem nějaké anime viděl, logicky se podívám po nějakém podobném. Pokud někdo má potřebu psát na sčítání tuto krátkou (a jakožto samostatnou /tím pádem otravou/) otázku, tak prosím jedině tehdy, když už jste si nějaké ono anime našli, ale nemůžete se rozhodnout. Tam už je aspoň trocha logiky a jasně zřetelného důvodu k tomu, aby vám někdo poradil.

Kdo by tuto stránku neznal, že?

Dále tu máme - Kde najdu/Odkaz na ~název anime~? -. Opět a zase, inteligence na bodu mrazu v případě, že onen člověk nepoužil celosvětově známý vyhledávač, který nese název GOOGLE. Teď bych se ráda trochu odrazila od vysvětlovaní a apelovala na ty, co to kdy napsali z lenosti a teď tohle čtou = Dopr**le lidi, myslíte to vážně? Ani ne 5 minut vyhledávání, popř. 10 minut procházení akahibary a problem solved! To vážně máte potřebu otravovat lidi s tím, co v klidu zvládnete sami? Tleskám, bohužel ne Vám, ale vaší ctěné blbosti a lenosti.
Pochopím ale ty, co opravdu hledali dlohou dobu a onen odkaz prostě nemohli najít. Takovou beznaděj někdy znám i já...

A ke konci je zde taky - Ohodnoťte mi obrázek/Co bych měl na tom obrázku zlepšit?/apod. -. V tomto případě jsem velice, ale opravdu velice nasraná (a s chutí bych rozdávala facky). Teď ale bez pardónu... Je sčítání českých a slovenských otaku snad nějaká podělaná skupina na zveřejňovaný vlastních FanArtů? Jmenuje se to snad -FA českých a slovenských otaku-?! Sakra od čeho je další, světově známá stránka s názvem DeviantArt? To je pro některé z nich těžké se tam zaregistrovat a otravovat ty, co to opravdu zajímá?
Pokaždé, ale pokaždé se najde někdo, kdo nakreslí/namaluje za hoďku nebo dvě obrázek nějaké anime postavičky ať už originální nebo podle předlohy a už se ptá, komu se to líbí a komu ne. Poté na negativní ohlasy reaguje slovy - nelíbí se ti to, nereaguj na to -. Ano,s tím souhlasím, ale jedině tam kde to má co dělat. Teď budu opět apelovat na tyto hříšníky = Je pro vás těžké si na FB vytvořit skupinu, kam si naberete členy jen kvůli obrázkům? Taková věc vám nezabere ani dvě minuty, tak proč své škrábanice (ať už povedené či ne) serete někam, kde to nikoho nezajímá jen kvůli tomu že si potřebujete nabrat jistotu, že se to ostatním líbí?

Optimista si řekne, že je to v pořádku, když chtějí lidi ukázat své umění světu. Cholerik se naštve, že někdo neumí vyhledávat. Realista jen pokrčí rameny. Já dávám ultimatefacepalm a říkám, že lidi na internetu začínají degenerovat.
Snad mi někteří dáte za pravdu, a pokud ne, chápu vás. Ale uznejte, někteří z členů oné komunity jsou opravdu na pár facek.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama