Acchi Kocchi

4. dubna 2014 v 8:46 | Yumi-chan15


Malá skupinka přátel, kteří spolu zažívají zábavné příhody jak ve škole, tak v soukromém životě. Dost stereotypní, ale přeci roztomilé a krásně provedené. Kresba skoro na chibi a skryté pocity náklonosti, které osud nenechá vyslovit. Miniwa Tsumiki /御庭 つみき/ je právě onou dívkou, která tají svou lásku ke svému kamarádovi. Její povaha je jasná rovnice, na jejímž konci najdete slovo "Tsundere". Jenže co se týče vnímání pocitů, je její milovaný Otonashi Io /音無 伊御/ trochu natvrdlí. Pocity Tsumiki jsou jasné jako pěst na oko a proto se její kamarádi (Haruno Hime /春野 姫/, Inui Sakaki /戌井 榊/ a Katase Mayoi /片瀬 真宵/) snaží pomoct, ač to tak na první pohled nevypadá. Z různých situacích se stávají grotesky a časté vtipné nedorozumění. Pokud se ponoříme hlouběji do děje, zjistíme že díly na sebe moc nenavazují. Ve většině případů se jedná o situace každodenního života, od Valentýna po prázdninové výlety. Ale možná že právě to je výhodou onoho anime.

Můj názor:
Musím se velmi omluvit, že jsem v této recenzi nenapsala podrobnější rozbor příběhu. Ale upřímně, já opravdu nevím jak a co napsat, jelikož tohle anime je prostě oddechovka pro víkend, a nic složitého v něm nenajdete. Od Acchi Kocchi můžete očekávat roztomilé postavy, vtipné situace, praštěné povahy a aby toho nebylo málo, určitě se vám zalíbí i kresba prostředí.
A teď budu trochu vážnější...
Klad toho anime je, že se u něho NEMUSÍ přemýšlet. Nic na mozkové buňky tam nehledejte, akorát si tak zavaříte nervové spoje a tím by to pro vás definitivně haslo. Záporem (aspoň pro mě) jsou charaktery, kterým (zase podle mě) vévodi Mayoi. Takovou škodolibou potvoru opravdu nikde jinde nenajdete. Za Katase se na druhém místě drží Tsumiki, kterou nemám ráda. Nelíbí se mi její zdrženlivost a její tsundere charakter, a to jsem už koukala anime s více postavami které byli na pár facek (tímto nechci říci že je protivná, ale je moc zdrženlivá). Místy mi ji ale bylo i líto, ku příkladu ke konci, ale sami uvidíte až se podíváte. Soudit však nemůžu, je to můj čistý názor, možná že vám se právě Tsumiki zalíbí (=^.^=) Nesnažím se nikoho od tohoto anime odradit, spíše naopak, sama bych chtěla aby jste se podívali. Stojí to za to už jen proto, že toto anime umí zvednout náladu a hodí se vždy, když se nudíte a nevíte na co se podívat.

Autor: Ishiki (manga) / Fumitoshi Oizaki (režie)
Rok: 5.4. 2012 do 28.6. 2012
Počet dílů: 12
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama