Duben 2014

Hororové chvilky~

27. dubna 2014 v 0:06 | Sanny |  Sanny Diary
Čaute lidi~. Taky vám tak strašně ubíhá čas? Za dva měsíce už budou velké prázdiny! Ne fakt, mě to připadá, jako chvilka od doby, kdy jsem vstoupila na střední.

Hodně jsem přemýšlela nad gifem, který jsem dám...
tenhle byl nejmírnější~~.

Ne že by mi to rychlé utíkání času nějak vadilo... ale je to divné! :D A díky němu už jen dvanáct dní do animefestu! :3 Se na něj strašně těším~ Jedete tam ještě někdo?
Zjistila jsem, že mám teď nějaké psychologické (až hororové) manga období... začalo to mangou Tokyo ghoul, kterou jsem zmínila dříve (a na kterou jsem ještě neudělala recenzi QwQ), pokračovalo to mangou Okitenemuru, přes DICE-the cube that change everything a Dolls Code a teď momentálně čtu Dawn- Tsumetai Te... nebudu si dělat naděje a myslet si, že je znáte.. i když... možná se najdou nějací. :D
A zjistila jsem překvapující zprávu! Skoro všechny mangy, které čtu jsou žánru horor nebo aspoň psychologického~ (Kromě yaoi mang, že ano :3). Ano, je vidět, jáká jsem milá a neškodná osůbka~. :3
Hmm~ ale někdy mě šokuje, co vše se do horor mang řadí... někdy si zkuste (pokud už jste to nezkoušeli~) projít, třeba na mangahere, seznam hororových mang a budete určitě překvapení, kolik mang tam znáte.
Jsem si jistá, že na tomhle žánru skejsnu ještě hodně dlouho... možná vám udělám i nějaké recenze... no nebudu slibovat, už tak nemám dokončenou ani recenzi na Tokyo ghoul... QwQ

Degenerace na internetu, konkrétně na.... | Momentový článek 3.

26. dubna 2014 v 21:47 | Yumi-chan15 |  Yumi Other
Yo minna, někdy uvažuji že se stanu členem otaku inkvizice... Na srozuměnou, chci se vyjádřit ke konkrétní skupině, které jste možná (či určitě) členy. Řeč bude o ~Sčítání českých a slovenských otaku~ na facebooku, ve kterém se poslední dobou děli opravdu zajímavé zajímavosti (slovní zásoba yumíka lvl. mínus nekonečno).

Ichigo chokoreto! | いちご チョコレト!

26. dubna 2014 v 18:52 | Yumi-chan15 |  Yumi Diary
Yo minna! Konečně jsem zase na blogu :3 Ani nevíte, jak mi to tady chybělo (Yumík sem mohla psát každý den, kdyby se k tomu dokopala), ale lidově "pal to čert", stejně jsem neměla náladu a stalo se toho hodně...

Neaktivní blog a důvod~

23. dubna 2014 v 12:39
(Tenhle článek bude po pauze smazán)

Dvě adminky a ani jedna nemá čas a náladu na blog. Proč? Jednoduše se v našich osobních životech opět povinnosti dostaly na první místo, a pokud ne ony, tak se jedná o zdraví a jiné problémy. Omlouváme se že nekomentujeme a nepíšeme články, ale prostě není čas/nálada/nápad/motivace/možnost. Věříme, že to chápete :)

Do konce týdne by už měl být nějaký článek, ale neslibujeme nic co samy nemůžeme splnit.

Gomenasai!

Trailer a čičinka~

17. dubna 2014 v 23:01 | Sanny |  Sanny Diary
Ahojky~ :3. Po delší odmlce se zase pro jednou hlásím. Měla jsem se tu objevit už ve středu, ale tak den sem, den tam.

Čičinká~

Nastala doba, na kterou jsem se těšila šíleně dlouho: prázdniny (... na velikonoce celkem taky). Celé ty tři dny, co jsem byla ve škole se šíleně táhly a učitelka chemie si dokonce dovolila nám dát ve středu test! A byl obří! A to ani nemluvím o tom, že jsme ve středu měli končit až o půl čtvrté. Naštěstí jsme skončili "už" ve tři, takže jsem stihla dřívější vlak a doma byla už v pět. Chňa, chňa! Odcházeli jsme tak pozdě jenom kvůli tomu, že jsme měli přednášku o Dukovanech. Jako nevadilo by mi to, ale v elektrárně jsem už byla a slyšet vše po druhé je nuda.
Ale~ co mi zlepšilo náladu, bylo zjištění, že mi zanimují mangu! :3 Tu mangu jsem začala číst před nějakým časem, ale štvalo mě, že to mělo pomalý začátek. A najednou vidím trailer na anime. Ten mě naprosto napumpoval a já jsem mangu dočetla na ongoing. I když je pravda, že posledních šedesát dílů jsem musela "číst" čínsky (je určitě všem jasné, že jsem jen koukala na obrázky a luštila o čem se tam, asi tak bavilo). Ale když ono to od toho šedesátého dílu, začíná být nejlepší! QwQ A překlad do AJ je jen po 54. Napíšu na ni v nejbližších dnech recenzy, takže pokud vás zajímá o čem manga je, tak si počkejte... nebo hledejte :D.

Ahoj ve středu!

15. dubna 2014 v 7:15 | Yumi-chan15
Pardon za neaktivitu na blogu. Jak já, tak Sanny máme hodně práce a na blog nám moc času nezbývá. Já se zde ukážu až ve středu, i když nevím jak Sanny, protože po včerejším rozhovoru pochybuji, že z její strany něco přibude.

Bye Bye minna!
...zdrhám!...

Večerní pozdrav s videem^^

10. dubna 2014 v 23:00 | Yumi-chan15 |  Yumi Diary
Yo minna! Píšu sice hodně pozdě, ale ve dne nemám moc času... což mi vadí, ale co s tím nadělám, že? Jelikož jsem tady jenom na skok, rozhodla jsem se vám zde dát video které opravdu hezky zachycuje tradiční x moderní Japonsko. Záběry jsou z Kyota a Tokya a podle mě jsou velice krásné, stejně tak jako hudební doprovod :3 Co si o tom myslíte Vy? (=^.^=)

Slunce je tady a s ním vocaloidi!

5. dubna 2014 v 21:03 | Sanny |  Sanny Diary
Ahoojte :3, tak se ozývám. A zase po pěkně dlouhé době, ale vsadím se, že už jste si zvykli. :3 Komu by se, ale chtělo něco dělat, když je venku takové vedro? (Hai, hai, najdou se nějací lidé, ale já jednou z nich nejsem~)

Prohlašiju Slunce vinným ve všech bodech. -_- !!

Když už jsme narazila na to horko. Co máte raději? Teplo, nebo zimu? Já teda raději zimu. Ne, že by mi teplo vadilo o velkých prázdninách, to ne, o nich jsem ráda za sluníčko, protože můžu zajít k vodě. Ale jako, proč musí svítit, když je školní rok? QwQ To pak musím přemýšlet co na sebe Q_Q (ano, jak inteligentní vysvětlení, proč nemám ráda teplo ve školním roce). Chňo, ale neříkejte, že takové problémy nemáte taky? Já mám většinu oblečení na doma či ven (zvlášť, když se jedná o oblečení na léto) a teď babo raď, co si obléct, aby se člověk neupekl, ale zároveň, aby na něj nekoukali lidé, jak na vandráka (ne, že bych to nějak řešila, ale nechci přilákat pozornost učitelů... :3).
A teď k tomu, proč jsou v nadpisu i vocaloidi...
No, včera mi nee-chan poslala úplně boží MMD, ve kterém byl Kaito a někteří další vocaloidi mužského pohlaví (pokud to někoho zajímá, tak to bylo toto MMD, ale varuju, že je to menší shonen ai~). Mňo a mě to celkem zaujalo, protože jsem si do té doby myslela, že vocaloidů je jen 7 (prosím neházejte kameny, já za to nemůžu, že jsem se o to dříve nezajímala QwQ). Nakonec to skončilo tak, že jsem si do doby než jsem šla spát pouštěla vocaloidy. A naprosto jsem se zamilovala do Gakupa! :3 :3 Je naprosto boží s fialovými vlasy! :3
Tak to tak vypadá, že u mě a nee-chan nastala doba vocaloidů, ne že by nám to vadilo~.

Smůla na patách a překážky v cestě

5. dubna 2014 v 20:49 | Yumi-chan15 |  Yumi Diary
Jak se daří, tak se daří... Yo, minna! Opět zdravím po dost krátké době, nějak mě to psaní chytilo. Škoda jen, že mě nálada na psaní opustí zrovna ve chvilce, kdy chci napsat nějakou recenzi. Opravdu, moje inspirace je jako pára nad hrncem, v mžiku oka je pryč. Abych přešla k věci, chci si tady vypsat moji starost. Kvůli klidovému režimu který přetrvává a taky mému zdravotnímu stavu (který je už naštěstí lepší, ale motající se hlava a místy bolest na hrudníku se nijak nezlepšují) si nesmím dělat nervy, jinak bych asi opět jela expresem do nemocnice. A to rozhodně nechci, i když teď už je to jedno. Předtím jsem byla naštvaná, jelikož jsem nemohla pořádně chodit do školy. Pravdou je, že celé druhé pololetí jsem chyběla kvůli mému zdraví. Slabá imunita je na pytel... A z toho vyplývá to, že budu muset dělat opravné zkoušky. A tady máme to ALE. K čemu mi budou opravné zkoušky, když stejně chci přestoupit na jiný obor od nového roku? Upřímně, kdo z vás by dal opraváky asi z 11 předmětů? Notak, nehlašte se všichni.Když jsem měla odpoledního šlofíčka, probudila jsem se uprostřed rozhovoru našich, kteří seděli v kuchyni. Moje máma navrhla ukončení studia kvůli zdravotnímu stavu s tím, že bych se 4 měsíce připravovala na onen jiný obor, na který jsem se chystala jít. A já teď nevím co se bude dít, protože rodiče v pondělí jedou do školy se mé třídní učitelky zeptat na to, co by bylo nejlepší rozhodnutí. Mám strašné nervy a je mi z toho zle, ale doufám v ukončení studia už jen proto, že bych byla ve výhodě. Obor na který se chystám jít je totiž to stejné, na čem jsem teď jen s tím, že se nejedná o maturitní obor, ale o výuční list. V podstatě se bere to stejné, jen s tím, že je to jednodušší. Ale tím by to pro mě nehaslo, mím cílem je udělat si nástavbu! (Yumiki se nevzdává svého snu! >3<)I když... proč zrovna já? ◔̯◔

Mám prostě smůlu no... shit... QwQ

Ještě že mám svou sestřičku, která mi pomáhá zvednou náladu... I když =_=" Nálada se mi ani o trochu nezlepšuje, když ji musím dokopávat k článkům. Starosti jsou všude a já se jim asi opravdu neubráním. Ale tak za chvilku budou Velikonoce, takže se aspoň odreaguji. Už dělám i kraslice, takže se tady potom pochlubím, až je budu mít všechny. A taky mě napadlo, že bych si udělala trochu srandu (na apríla jsem to nestihla, protože mě zrovna v ten den pouštěli z nemocnice) a po celé velikonoce bych byla za kluka, přesněji v cosplayi postavy z K projectu, Misakiho. Chci se vyhnout tomu, aby mě ráno někdo poléval ledovou vodou (popř. aby mě do ní někdo házel), mlácení pomláskou a smraděním chlapskými parfémy. Držte palce ať ten cosplay do té doby stihnu, ale fotit vám ho nebudu. Uvidí to maximálně onee-sama, i když ta mi ten crossdressing moc neschvaluje (a pokud ten cosplay bude vypadat k světu, možná mě tak uvidíte na AFku).
Prozatím se loučím, jsem kapánek unavená^^

Skip beat!

4. dubna 2014 v 18:12 | Sanny
Mogami Kyoko svému kamarádovi z dětství obětovala naprosto vše. Opustila své rodné město, skončila školu a aby mohla zaplatit "svému vysněnému princi" drahý apartmán, tak má několik brigád. Věřte nebo ne, ale tenhle životní styl, kdy dělá jen služku a sama si nemůže nic dovolit jí vůbec nevadí a chmurné myšlenky jí vždy zaženou věty typu: "Pokud je to pro Shoua-chan, vše je pořádku".
Tuto krásnou "idylku" však přetrhne menší "nehoda". Mogami bude chtít zvednout svému princi náladu, která se mu zhoršila, když zjistil, že není "mužem číslo jedna" mezi ženami, a tak se potom, co mu zanechá povzbuzující vzkaz, vydá na místo, kde Shou pracuje. Zde však nejenže uslyší, jak si dříve zmíněný dělá srandu z její povzbuzující zprávy, ale také zaslechne, jak své manažerce potvrdí, že pro něj není nic víc než jen poskok, kterého v minulosti potřeboval. V té chvíli se Kyoko zboří svět a uvědomí si, že nikdy nemůže být princezna z pohádky. Shouovo prohlášení otevře "skřínku", která by nikdy neměla být otevřena a nová Mogami Kyoko je zrozena.
Zrádci, který ranil její city slíbí pomstu. Avšak je tu menší problém, jelikož její protivník je nově debutující zpěvák, kterého na každém kroku pronásleduje ochranka, tak pro obyčejného člověka, jako je Mogami, nebude lehké se k němu priblížit, natož se pomstít.
Proto se rozhodne, že do showbyznisu vstoupí také. Ale nic není tak lehké, jak čekala a její důvod: "Chci se pomstít Shoua Fuwovi!" jí ve světě hvězd moc nepomůže.

Můj názor:
Tak pro jednou sem nedávám mangu, která není naplněna boji a krví, ale humorem a romantikou. Avšak i když romatiku nemusím (pokud to není yaoi~), tak tahle manga mě chytila svou originalitou a vtipem.
Hlavní hrdinka má naprosto úžasnou povahu a její akce a myšlenky (a taky její malí "démoni") tvoří hlavní vtip v této manze . Sice někomu může přijít se svou přílišnou zdvořilostí a zbrklostí otravná, ale to k ní prostě patří... a navíc mě přijde hrozně geniální, jak se vžívá do svých rolí. :3
Pak tu je náš hlavní záporák Fuwa Shou. Já neměla záporáky nikdy moc v lásce (fajn, tak některé kawaii záporáky mám ráda, ale Shou mezi ně nepatří :3), takže o něm nic moc milého říct nemůžu... ani to nejde. Prostě egoistický, sobecký kluk, který chce, aby se mu svět plazil u nohou.
Pak je tu Tsuruga Ren, který je herec, ve stejné společnosti, jako bude Mogami. Je to taky chlápek, který Shouovi bere první místa v žebříčcích populárních chlapíků. Má celkem složitou osobnost i minulost a pořádně hlavní postavě zatopí.
Nakonec zmíním prezidenta společnosti L.M.E., Takaradu Lory. Je dosti extravagantní (jako ostatně hodně postav v této manze, ale tenhle je z nich největší podivín) a rád všude strká nos, ale bez něho by Skip beat nešlo.
Některé díly mě však nudily. Manga má už přes 200 dílů, takže nemůžu čekat, že budou všechny odcípat a autor tam bude pořád dávat nějakou akci... ale jo čekám to! Ale i tak, jsem to dočetla, což je co říct.
Tuhle mangu bych doporučila všem, co mají rádi vtipné mangy s občasným mihnutím romantiky (v pozdějších dílech jí tam bude víc). Má taky anime zpracování o 25 dílech, takže kdo nemá moc rád čtení mangy a zaujalo ho Skip beat, může zkusit anime.

Autor: Nakamura Yoshiki
Rok vydání: 2007
Počet kapitol: 210/~