„Zabedněnost" lidí a její následky nesoucí jméno SMRT | Momentový článek 2.

20. března 2014 v 17:31 | Yumi-chan15 |  Yumi Other
Poslední dobou píšu více výkeců než recenzí, ale nedivte se mi. Každý z vás musel zažít tu nechuť a akutní nedostatek inspirace k psaní. A já už mám dlouho na srdci něco, co jsem chtěla někomu omlátit o hlavu. Jedná se totiž o předsudky lidí kteří soudí a jejich následek, který se stal 25.11. 2013. Nejprve bych se vyjádřila k samotným lidem dříve, než napíšu o co přesně jde.
Stereotyp dnešního světa a namyšlenost lidí (snad všech věkových kategorií) nemá hranic a ohledů, to už vím delší dobu. Chápu že něco nové může být pro ostatní děsivé, a že ne každý se dokáže aklimatizovat a akceptovat záliby či koníčky druhých. Ale to snad není důvod těm dotyčným nadávat a ponoukat k něčemu, co by člověk s normálním životem bez značných problému neměl udělat. Já se snažím neodsuzovat, beru lidi tak jak jsou a právě to na nich většinou miluji. Je mi proto dvakrát tak líto, že ve svém okolí nenacházím více takových lidí (sama se kvůli mému postoji hnusím ostatním, protože jsem pro ně automaticky divná, protože si neřeknu jako oni že "to" a "to" je divné a mělo by se to zakázat).
Abych to moc neprodlužovala tak to shrnu, stereotyp nikdy nevymizí. U starších generací chápu, že za jejich věku nebylo tolik moderních věcí, takže zrychlený postup vědy a elektroniky jim může vadit. Ale u těch mladších, dala bych věkovou hranici mezi deseti (ty dnešní děti je kapitola sama o sobě) do těch třiceti, jsem se opravdu zarazila. Myslet si že tolerantnost nabrala lepších výšin, ale to co jsem se dozvěděla mi srazilo představy na bod mrazu. Ke konci října jsem se doslechla o jednom crossplayerovi a modelovi s pseudonymem Frank Wolf.

↑ Francis Lapointe alias Frank Wolf. Rest in peace...

Bylo mi řečeno, že je opravdu dobrý ale že mnoho lidí mu nadává do homosexuálu, transvestitů apod. Nijak mě z doslechu nezaujal, ale o pár dní později mě začal zajímat, takže jsem automaticky o něm začala vyhledávat informace, které byli na internetu dostupné. Našla jsem pár fotek a jeho tumblr, kde jsem viděla jeho práci. Nadchl mě, protože na fotografiích vypadal opravdu věrohodně (ačkoliv dost uměle), což mě přimělo začít podporovat dalšího crossplayera. Jenže na druhý den jsem se dočetla opravdu smutnou zprávu.
Frank Wolf, pravým jménem Francis Lapointe, umřel. Dost mě to zarazilo, jak by ne, jenže nikde jsem nemohla najít to jak umřel. Toho dne se ke mě dostaly povídačky od jednoho známého (taktéž otaku), který mi řekl že se zabil kvůli kyberšikaně na internetu. Jak jsem už psala, někteří lidé mu dost nadávali a psali výhružné, nebo jiné zprávy, které mu psychicky ubližovali. Proto se v pondělí 25.11. 2013 střelil do hlavy...
Stalo se tak proto, že lidi odsuzovali něco, co sami nechápali a s čím oni sami ani neměli nic společného. Opravdu, tohle je následek lidského odsuzování, smrt jedinců v naší komunitě a následná bolest zanechána na jejich blízkých. Jeden článek nic nezmění, to vím sama, ale doufám že ti co si toto přečetli do konce se mnou souhlasí. Předsudky o vzhledu, tvoření názoru na někoho koho ani neznáme a následky které na sebe nenechají dlouho čekat, to všechno by mělo zmizet.
Ke vší smůle můžu ale jen doufat v zázrak, který se stejně nikdy nestane. Ztracený život není něco, co by se dalo ze dne na den vrátit, tak aspoň volte moudře, zda máte právo posuzovat lidi podle vlastních meřítek.

Sami si můžete přečíst:
 


Komentáře

1 Kimesuke Kimesuke | Web | 20. března 2014 v 19:55 | Reagovat

Ah-..Franka Wolfa jsem znal, miloval jsem jeho videa ^ ^-...
Když jsem se dozvěděl, že umřel pídil jsem podobně jako ty a zjistil to stejné.
A souhlasím, naprosto souhlasím s tvým názorem. Po tom co jsem se dočetl jak to s ním bylo se mi začali strašně hnusti lidi (ještě víc než předtím) lidi typu "jenom to co mám rád/a já je správné, ostatní je ******" jako vážně ? Franka je mi strašně líto a lidi, kteří mu nadávali by se měli zamyslet- jak tímhle někomu ubližují, jak jsou zkažení-..

2 Carter Carter | Web | 21. března 2014 v 17:36 | Reagovat

Ach jo. Mě je to fakt hrozně moc líto. Cyber bullying, anebo vlastně jakýkoliv ''bullying'' je prostě děsný. Nesnáším to. Nemít rád někoho, koho jsi ani v realitě neviděl? Dělat si z něho legraci? Ničit mu život? Tyhle lidi by měli laskavě jít do pozadí *drží se XD* a nechat ostatní dělat si co chtějí. A proč kurník ztrácej čas psaním těch hnusnej zpráv? Je mi ho hrozně moc líto. Opravdu. Mě připadá přitom i hezkej. Možná že je to divný, ale alespoň je vidět, že by se na světě našel někdo, kdo by ho měl rád. A to platí pro všechny.. každý máme svůj styl, dyť jsme každej úplně jinej! Kdybych ho znala osobně, nebála bych se ho. Naopak, bych s ním trávila hodně času, protože by mi nevadilo to, jak vypadá, nebo jestli má rád kluky (či holky). Je to člověk ? Je. Tak nevím co mají lidi za problém -_-
-----------
Omlouvám se, trochu mě to naštvalo :D Každopádně tohle je super článek, moc ti děkuji *______*

3 beepinka beepinka | Web | 22. března 2014 v 22:14 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Nesnáším,když lidi odsuzují druhé kvůli vzhledu,chování apod..Ať si každý proboha dělá co chce. Dnešní svět je strašný .__. O Francisovi vím...doufala jsem,že třeba smrt jenom nafingoval,aby se mohl v klidu stáhnout a začít žit odznova nějak jinak ,ale bohužel již nejsem přesvědčena o tom,že žije a je mi to šíleně líto,že to takhle dopadlo..a to není on,ale plno lidí na světě ukončuje svůj život kvůli ošklivým názorům ostatních. Kam ten svět spěje....je to šílené.

4 Darlie-m Darlie-m | 24. března 2014 v 17:45 | Reagovat

ou... pravda,... nejako nemám slov... dostala som nejako chuť o ňom niekedy urobiť článok... bude ti to vadiť?

5 STIAK STIAK | E-mail | Web | 17. prosince 2015 v 23:07 | Reagovat

Kdykoliv si o něm čtu, začínaj se mi v očích hromadit slzy. Hrozně moc doufám, že jednou zase vyleze v plné síle na světlo q-q

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama