Life is money | 漫画

8. března 2014 v 19:29 | Sanny

Hlavní hrdina této mangy je Fukurokouji Meguru. Jeho poslední rodina, mladší sestra Mawaru má vážnou srdeční nemoc. Aby měla nějakou šanci na přežití, potřebuje srdeční transplantaci. Avšak transplantace je velice drahá, a Meguru tak tak stačí platit výdaje za nemocnici. Když se mu konečně pomocí sbírky podaří nashromáždit peníze, tak se lidé, kteří mu pomáhali uskutečnit sbírku, obrátili v podvodníky a i s penězi zmizeli. Teď mu nezbývá nic jiného, než brečet a zapíjet žal.
Avšak to se změní, když v baru potká chlápka jménem Torameishi Tetsuo. Ten vyslechne jeho příběh a pak mu poradí ať zkusí hazard. Ale ne jen tak ledajaký hazard, protože to co ho čeká když prohraje, je smrt. V téhle hře je prý 50% šance na výhru a cena je veliká. Sto miliónů yenů.
Meguru nejdříve odmítá, ale když se stav jeho sestry zhorší, změní názor. Podepíše smlouvu a druhý den pro něj přijdou dva maníci v černém a násilím ho odvedou z nemocnice, kde právě byl navštívit sestru. Pustí ho až před autem, kde mu seberou všechny věci kromě oblečení.
V autě mu je pak se smíchem oznámeno, že byl podveden. Doktor jeho sestry byl podplacen a šance na výhru není padesátiprocentní. Teď se musí Meguru spoléhat jen na své štestí a mysl. Protože pokud chce vyhrát, musí buď přežít deset dní v "mentální vězením" a nebo zabít dalších pět lidí z jeho devíti spoluhráčů. Ovšem je tu několik menších problémů. Jednou z nich je, že se v tomto "vězení" nemůže používat násilí.
Zajímá vás, jak má tedy ostatní zabít? Jestli ano, tak Vám nezbývá nic jiného než si mangu přečíst. =3

Můj názor:
Tahle manga je u mě celkem nezvyklá, protože je za "á" tak krátká a za "bé" je to manga, která by se klidně mohla dít i ve skutečném světě. Hlavní náplní je ukázat, jak se dokážou lidé za krátký úsek času změnit a také hlavně ukazuje nejhorší vlastnosti člověka a samotného světa.
Strašně se mi tu také líbila kresba, byla taková... někdy až šílená, ale prostě měla něco do sebe. Samozřejmě jiní můžou říct, že je hrozná, ale mě se líbila. :3
Teď k postavám: hlavní postava, je klasický hrdina, který se zastává slabých a prostě takový lidumil. Postupně se však v příběhu začne měnit a na konci nebude už tak úplně neviňátko.
Další bych mohla zmínit Kukuri Momoko. To je zase taková ta klasická holka, která potřebuje pořád chránit. Ve hře se ocitla kvůli dluhům, které jí přenechal její otec.
Mohla bych tu dále vyjmenovávat ostatní z deseti hráčů, ale nechci Vám, zase moc spoilerovat. Můžete se ovšem těšit na to, že je tam několik zajímavých povah a všichni z nich nemají tak úplně veselou minulost.

Autor: Asaniji Teru, Yaguraba Tekka
Rok vydání: 2011
Počet kapitol: 15
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama