Apocalypse no Toride

23. března 2014 v 15:58 | Sanny

Yoshiaki Maeda je ve špatný čas na špatném místě. Když se jednoho dne vrací domů, tak zaslechne hluk. Protože je zvědavý, vydá se hledat původce tohoto hluku. A co nenajde: mrtvolu policejního důstojníka a nad ním stojícího pachatele. Ovšem nikdo mu tuto skutečnost neuvěří. A samotný Maeda je uvězněn za vraždu v "polepšovně" Shoran.
Je přidělen k cele číslo 4, která nemá zrovna nejlepší reputaci. Zde se setkává se svými třemi spolubydlícími. Nepředvídatelným Masafumim, tichým Iwakurou a inteligentním Mitsurem. Nemusím ani zmínit, že moc příjemný první dojem na našeho hlavního hrdinu neudělají.
Zatím to je celkem nudný a stereotypní příběh, ale změna nastane v okamžiku, kdy se po celém světě začne rozšiřovat neznámý "virus". Mrtví začínají ožívat a přenášet kousáním dál nákazu. Ano nastává nám zombie apokalypsa a ne ledajaká. Narozdíl od ostatních podobných mang, kde se zombie jen motají pomalu za hlukem, zde dokážou zombie v klidu mluvit, mají svého "bosa" a jsou i různé druhy zombie.
Avšak "polepšovna" funguje dál v krásné nevědomosti z hrozícího nebezpečí.
To se změní po jedné potyčce mezi celou osm a čtyři, kdy musí všichni zúčastnění uběhnout za trest sto koleček. Při běhu se Maeda podívá na oblohu, kde ho zarazí příliš mnoho vran. Najednou na něj začne něco padat a když se koukne co to bylo, zjistí, že na zemi leží lidské ucho. Od ukázání jeho nálezu ho zastaví náraz auta o sloup. Ze zmíněného auta vystoupí zakrvácený chlápek a příběh plný krve, mrtvol a bojů může začít.

Můj názor:
Manga je rozhodně zajímavě udělaná, nikdy nevíte, co na vás v další kapitole vyskočí. Hlavně v pozdějších dílech. Byli někdy chvíle, kdy mě to nudilo (holt se nudím, když tam není žádný boj... :3), ale, když už jsem si řekla, že si dám přestávku, tak se tam objevilo něco, co mě donutilo číst dál. Takže jsem těch 30 dílů přečetla za jeden den a půl. Nelituju toho, že jsem ji začala číst, protože je to geniální manga, sice v sobě má některé stereotypní prvky, ale i tak se nemůžu dočkat dalšího dílu a hlavně konečného rozuzlení. Doufám tedy, že autor konec nezpacká a nezkazí kvůli tomu celý dojem z mangy. Což je hlavní kámen úrazu u dosud zatím všech mang, co jsem dočetla.
Hlavní postava je takový ten typický mírumilovný, vystrašený hrdina, který byl obviněn z něčeho, co nespáchal. Ani mi nevadí, že je takový, protože mám takovéhle typy ráda.
Jako dalšího dám svou nejoblíbenější postavu z téhle mangy, Iwakuru. Na první pohled se může zdát, že je chladný, ale uvnitř je to dobrák a neumím si tuhle mangu bez něj představit. Je až nečekaně silný a umí dobře zacházet s puškou. Taky mi strašně někoho připomíná a nemůžu si vzpomenout koho! Q_Q
Další na řadě v mém stupni oblíbenosti je Masafumi. Jak už jsem psala, je nepředvídatelný. V klidu si kdo ví odkud vytáhne nůž a začně se s ním ohánět. Dalo by se říct, že je něco jako "leader".
Pak tu je ještě Mitsuro... toho moc nemusím, protože nemám ty přespříliš chytré lidi ráda. A později vypluje na povrch, že má celkem psycho osobnost. Hlavně, když jde o zkoumání. Ale je jinak je celkem v pohodě.
Mohla bych se tu zmínit ješte o Hitotsukabuto Kyioharuovi, kterého jsem nejdřív nesnášela, ale později se mi názor na něj zlepšil. :3 Uvidíte sami no.
Chtěla bych dodat, že u mě má tahle manga velké plus za to, že tam zatím nebyly žádné otravné, ženské postavy... vlastně by se dalo říct, že tam ženská do 17 dílu nebyla.
Well... nakonec jen řeknu. Zkuste sami a uvidíte. ^^

Autor: Kuraishi Yuu,Inabe Kazu
Rok vydání: 2012
Počet kapitol: 30/~ (manga stále vychází)
 


Komentáře

1 Aya Aya | Web | 23. března 2014 v 21:44 | Reagovat

Páni, dost mě to zaujalo. :D Samozřejmě se mi hned při "zombí apokalypse" vybavilo H.O.T.D., na co teda docela i s radostí vzpomínám a zatím se mi nepodařilo najít nic tak úchvatně vtipného. Tohle bude zřejmě trochu vážnější manga, což mě do toho nakoplo ještě víc. Trchu se obávám těch prázdných a nudnějších chvilek, ale moc dobře znám, když se na konci stane něco, u čeho bezpodmínečně musím znát pokračování, a tak zvládnu u mangy strávit ještě další hodinu či dvě. :D Zkusím si na to udělat stoprocentně čas, protože mi to přijde dost dobré podle tvého popisu. ><

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama