Psyren | 漫画

11. února 2014 v 10:35 | Sanny

Yoshina Ageha je student, který za 10 000 yenů vyřeší všechny vaše problémy. Jednou v noci, když se vrací domů, probíhá kolem budky, která zvoní. Ageha, který je zvědavý, jako každý teenager samozřejmě zastaví a sluchátko zvedne, když ovšem do sluchátka promluví, ozve se z něj jen ozvěna jeho hlasu. Překvapeně se koukne nad sebe a uvidí nad budkou zvláštně oblečeného člověka s ptačí maskou.
Dřív než stihne říct více než: "Kdo jsi?" tajemná osoba zmizí a jediné co potvrzuje, že si vše nepředstavoval, je červená telefonní karta která vyleze z budky. Karta nese nápis Psyren.
Druhý den ve škole náhodu najde stejnou kartu v peněžence jeho spolužačky (a i kamarádky z dětství). Když na ní nenápadně zavede řeč, Amamiya mu řekne, že neví o čem mluví. Poté zmizí s doznívajícím "Zachraň mě...".
Od té chvíle je Amamiya nezvěstná a Ageha se začne více zajímat o Psyren. Kolují o něm různé zvěsti, ale nikdo ještě nezjistil pravdu. Proto je na rozluštění záhady kolem červených karet a Psyrenu vypsána odměna 500 miliónů yenů. Ovšem zároveň je mu i řečeno, ať se nenechá do tohoto případu zatáhnout, mohlo by to stát dokonce i jeho život.
Ovšem Ageha se do všeho vrhá po hlavě a telefonní kartu použije. Po zodpovězení pár otázek a jedné hádce, se ho hlas v budce zeptá: "Chtěl bys vstoupit do Psyrenu?"

Můj názor:
Jednu chvíli to byla moje nejoblíbenější manga, dokud jsem se neponořila do světa mang hlouběji. I přesto patří Psyren do mých pěti nejoblíbenějších. Prvních 60 dílů jsme úplně hltala, potom už moje tempo ve čtení zpomalovalo, ale dočetla jsem ho (sice po dlouhé době, ale dočetla!), což se nedá říct o jiných mangách, kde mě zaujal začátek a nedočetla jsem je. Hlavní hrdina je typický shonen hrdina se super schopností, která byla v historii jen jednou. Překvapivé je, že se v téhle manze neobjevila žádná postava, ke které bych měla velkou nechuť. Možná to bude tím, že tu nebyla žádná uřvaná holka, která by hlavního hrdinu neustále mlátila (no nevažte si toho! vážně...poslední dobou co čtu, se ve všech objeví). Co se mi ale nelíbilo byl urychlený konec. Někde jsme četla, že na mangaku tlačili, ať to rychle dodělá, ale i tak mohl vymyslet, trochu lepší konec. Celou dobu se manga táhne, najednou rychlý spád a bum, je konec.

Autor: Iwashiro Toshiaki
Rok vydání: 2007
Počet kapitol: 146 (ukončené)
 


Komentáře

1 The Wall The Wall | Web | 11. února 2014 v 16:23 | Reagovat

Zeď ti blahopřeje! Tvůj blog se stal oficiální cihlou!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama