Psycho-Pass

13. února 2014 v 23:26 | Yumi-chan15


Budoucnost v roce 2112 vypadá zajímavě, když v ní člověk pomalu dělá minimum. Pomineme-li každodenní potřeby lidí a zaměříme se na jejich všeobecné bezpečí, dojdeme k zajímavému systému Sybila. Ten slouží jako kontrolor psychometrů, které v sobě mají informace o duševních stavech a charakterech všech jedinců. Jeho zajímavou součástí je "součinitel zločinu", který vyhodnocuje potenciální zločince. Pokud je tento součinitel příliš vysoký, je nutné osobu zadržet a odvést na terapie, aby se její psychický stav zlepšil. Existuje ale možnost, že součinitel překročí hranici, kdy už se do pořádku dát nedá. Lidé v této situaci jsou zavřeni v zařízení, ze kterého už nikdy neodejdou.
Jen pro některé svitne možnost jak se dostat pryč, a to je pracovat pro vyšetřovatele jako "naháněči", tedy jako zločinci co jdou po jiných zločincích. Děj se zaměřuje na dívku jménem Tsunemori Akane /つねもり あかね/, která nastupuje do vyšetřovacího týmu, který je pod vedením rozkazů samotného systému Sybila. První den se seznamuje s inspektorem, a jejím nadřízeným, Nobuchikou Ginozou /ノブ地価 儀のや/. Bohužel den nástupu je také první akce v terénu, kdy se příležitostně seznamuje s naháněči, kterými jsou Shuusei Kagari /しゅうせい かがり/ - vtipný a pohodový chlapík, Yayoi Kunizuka /やよい 六合頭か/ - tajemná dívka, která neprojevuje city, Tomomi Masaoka /ともみ まさおか/ - asi nejzodpovědnější ze všech naháněčů a nakonec Shinya Kougami /しにゃ こうがみ/ - příkazy se řídící muž, kterému záleží na své odplatě.
Společně budou pod vedením Joushuu Kasei /じょうしい かせい/ a rozkazy Sybily pátrat po zločincích, kteří mají ve skutečnosti spojitost s případem, který snad nenajde konce a s jistým Shougou Makishimou /しょうご まきしま/ který, jak se zdá, má prsty v mnoha událostech.

Můj názor:
Anime je z roku 2012 takže není až tak staré, a jeho ukončení bylo teprve loni. Pokud už jste Psycho-Pass viděli tak vás můžu ujistit, že tato geniální série bude mít pokračování a podle zvěstí bude i filmové zpracování. Podrobnosti se můžete dozvědět ZDE (celá stránka je v japonštině, takže pokud nemáte automatické překládání od google /který stejně překládá úplně blbě/ tak toho asi moc nezjistíte).
Celkově se mi líbí animace a zpracování budoucnosti, jen Sybila a její tajemství zůstala ke konci trochu otevřená. Charaktery postavy bych hodnotila kladně, jen Akane byla ze začátku trochu naivní, ale hodně rychle se sebrala a asi tak v polovině příběhu už byla dost "ready" na to, aby potlačila své city. Upřímně ji doteď moc nemusím, prostě mi takové ženské charaktery nepadnou. Oproti ní, Makishima, byl pro mě víc hrdina než záporák ale nechápu proč mi byl ze začátku tak nesympatický =.="
Pokud máte čas, milujete akci a tajemství (a nebojíte se zapnout mozkové buňky), vřele doporučuji :3

Autor: Gen Urobuchi
Rok: 12.10. 2012
Počet dílů: 22 (ukončené)
 


Komentáře

1 Reita-chan Reita-chan | Web | 15. února 2014 v 19:28 | Reagovat

toto anime mám už na zozname XD takže som rada že si urobila takú peknú recenziu :D

2 Satsuu-chan (^-^)/ Satsuu-chan (^-^)/ | Web | 15. února 2014 v 20:19 | Reagovat

toto anime viacero ludí chváli O.O musím si to pozriet!!!!!! som  vdačna za recenziu *-* !

3 Kimesuke Kimesuke | Web | 16. února 2014 v 0:28 | Reagovat

Tohle anime už mám stáhlé nějaký ten měsíc v počítači - mám pocit, že je na čase ho konečně vidět xD

Mimochodem strašně moc rad spřátelím QWQ
A strašně moc děkuji za milé komentáře na blogu ^ ^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama