Únor 2014

The Gamer | ㅡ무ㅗㅈㅁ

28. února 2014 v 14:44 | Sanny

Představte si situaci, kdy se Váš život přemění ve hru... Šílené, že? Právě tohle se stalo hlavnímu hrdinovi téhle manhwy, Han Jee-Hanovi (upřímně... proč tak složité jméno? -_-). A že je to hra se vším všudy: S vyskakujícími okénky, se jmény a levely nad hlavami, a dokonce je i možné získávat zkušenosti.
Jednou když jde Jee-Han do školy omylem zabloudí do vytvořené bariéry a v tam uvidí bojovat další dva lidi se superschopnostmi. Přesněji červenovlasou dívku a chlápka v kvádru.
Chlápek si ho všimne a pošle na něj nějakou bahnitou příšeru. Při boji s ní zjistí, že když udělá "speciální akci" může získat novou schopnost. S právě vytvořenou schopností, jménem "trh", příšeru porazí.
Když se rozkouká, tak zjistí, že chlap, co na něj poslal přišeru odešel. Proto hodí krátkou řeč s červenovlasou holkou a oba si v klidu odejdou. Pokud zanedbáme fakt, že Jee-Han musí počkat až se bariéra roztříští.
Po ranním zjišění, že jsou tu i jiní lidé se super schopnostmi, si Jee-Hun uvědomí, že jeho nejlepší kamarád nebude taky úplně normální člověk. Ač je nebo není, je jisté, že od toho dne končí Jee-Hanův nudný život.


Můj názor:
Ho, tak konečně jsme u mého názoru. Tahle manhwa je prostě úžasná - ale jenom v malém množství. Hlavní hrdina není hned na začátku příliš silný, ale nabírá sílu postupně, což se mi na tom libí nejvíc... vždy se můžu těšit na nějakou novou věc s jakou autor přijde. Ale bohužel se to v pozdějších dílech pořád opakuje a děj je monotóní, mangaka by tam měl dát nějakou akci, nebo končím... Co mám ráda na příběhu jsou vtipné situace. Nehrozí, že byste se při čtení nudili.
A jsme u postav. Hlavní postava je mi sympatická, z jeho reakcí a mozkových pochodů vždy nejvíce nemůžu, ale v poslední kapitole, co jsem četla mi lezl na nervy -_-. :D
Pak tu máme jeho nejlepšího přítele, který exceluje v bojových umění. Je to fajn chlápek, ale umí být celkem děsivý. Jako poslední se zmíním o jedné z mála dívčích postav, o Kwon Shi-Yun (zase složité jméno... =3). Shi-Yun je červeno-vlasá holka, na kterou Jee-Han narazil v bariéře. Po jejich setkání se objeví u něj ve škole, náhoda, že? :D Je zvláštní, že i když holky v mangách příliš nemusím, tak ona mi tu nevadila. Asi protože ještě neměla moc místa.

Autor: Sung San-young, Sang-ah
Rok vydání: 2013
Počet kapitol: 43/~ (manhwa stále vychází)

Setkání otaku blogerů - AnimeFest 2014

26. února 2014 v 6:38 | Yumi-chan15

Ohayo, minna!
Poslední dobou jsem uvažovala, že až budu na AF s aneki, tak bychom možná mohly uspořádat vedlejší akcičku (Pravda, napadlo to jenom mě a má drahá sestřička trochu pochybovala). Poslední dobou vídám skoro na každém blogu (snad jasné, že myslím naši komunitu), že jedou na AF buď v cosplayi, nebo že tam pojedou kvůli přednáškám apod. A všímám si taky, že většina lidí co komentují, píšou že jedou také a že se chtějí s tím blogerem poznat. Z toho mě napadlo, že bychom mohli udělat menší sraz blogerů. Nečekám nic velkého, jednoduše bychom si někam sedli a popovídali si, popř. diskuze o anime/manze/japonsku/hudbě... prostě co nás/Vás napadne.
Ale hlavním účelem je poznat se. Takže blogeři, co na to říkáte? :) Zůčastníte se?^^

Prosím aby se případní zájemci zapsali ZDE

Kdy: 10.5. 2014 v 14:00 - 15:00
Kde: Předsálí v kongresovém centru.

Možná si pro vás připravíme i program, pokud se podaří tak ho dodám sem nejpozději do začátku května^^ V květnu si udělám seznam, abych věděla kdo z vás se tam ukáže a kdo ne. Pokud se chcete podílet na organizaci toho setkání, stačí nám napsat na mail chisana.honyaku@gmail.com

Více informací o AnimeFestu najdete ZDE

Alive - The Final Evolution | アライブ 最終進化的少年

25. února 2014 v 0:27 | Sanny

Žánr: Shounen, Akce, Nadpřirozeno, Komedie
Autor: Kawashima Tadashi, Adachitoka
Počet kapitol: 82

Ve zkratce:
Po celém světě se rozšířil zvláštní virus, který nutí lidi spáchat sebevraždu. Takto alespoň média odůvodňují rapidně stoupající nárůst sebevražd. Pro menší skupinku lidí to ovšem není virus, ale "evoluce" a ti co jí nejsou hodni jednoduše spáchají sebevraždu.


Chapter 1 | Chapter 2 | Chapter 3 | Chapter 4 | ~

Blood Soul | ブラッドソウル

24. února 2014 v 5:34 | Yumi-chan15

Žánr: Akce, Seinen, Nadpřirozeno
Autor: Fujisawa Naoyuki
Počet kapitol: 6

Ve zkratce:
Církev Van Helsing se zaměřuje na na zničení veškerého nadpřirozena a všech, co se jim připletou do cesty. Nicméně, jistý stříbrno-vlasý muž a rudo-vlasý upír nečekají, až k nim církev příjde. Při jejich posledním útoku na Van Helsing však nechtěně zachránili život jednomu člověku...

Chapter 1 | Chapter 2 | Chapter 3 | Chapter 4 | Chapter 5 | Chapter 6

50 Otázek, na které se nikdo neptá | TAG | Sanny

21. února 2014 v 19:46 | Sanny |  Sanny Other
Tak fajn... poslušně hlásím můj návrat. Jelikož nee-chan je aktivní, jak punčocha na topení, tak se do toho musím vložit já!
A když už mě Yumi namočila do těch otázek, tak proč nezačít tedy jimi?


50 Otázek, na které se nikdo neptá | TAG | Yumi-chan15

20. února 2014 v 13:17 | Yumi-chan15 |  Yumi Other
Opět se hlásím s trochu praštěným nápadem na článek (zatáhla jsem do toho i Onee-chan, ale ta se pochlubí až za pár dní^^). Pravda, nejsem nijak zajímavý jedinec, ale podle správné definice by měl být blog tzv.: "internetový deník", takže když tady napíšu pár pitomostí o sobě, mělo by to být v pořádku. Já se ztrapním a Vy se zasmějete, takže spokojenost by měla být na obou stranách (snad =_= °°°). Něco podobného už jsem psala na mém druhém blogu, takže pokud se budu opakovat, omlouvám se^^
(klik na C.Č.)

Zimní spánek a jarní lenost

16. února 2014 v 16:38 | Yumi-chan15 |  Yumi Diary
Dopředu se omlouvám za menší neaktivitu ze strany Sanny, ale kontaktovala mě že na intru prý nebudou mít internet (už teď tě lituji onee-chan). Jediná dobrá informace je, že já budu mít od příštího týdne prázdniny... no dobře, není to dobrá informace, ale aspoň něco, ne? =.="
Pokud tyto prázdniny neprospím a neprolenoším, tak bych měla na musicfunny udělat nový lay a tady už konečně přidat první kapitolu Blood Soulu, jelikož jsem to opravdu odflákla a nemohla se k tomu opět dokopat. V nejlepším případě bych to všechno měla stihnout už do středy (to se nestane, fakt že ne), v horší variantě se všeho dočkáte až v sobotu. Nečekala jsem totiž, že vést dva blogy je trochu náročnější na čas.

Klasická situace táhnoucí se už asi tři dny, jsem na tom bledě, já vím.

Fakt, že na mě ulpěl zimní spánek a nechce se mě pustit, je smutný. Co je ale horší je jaro, které už pomalu ale jistě začíná. Nastane teplo a bude se mnou konec, jelikož jsem teplomilná osůbka co v příjemném počasí prospí i třináct hodin. Taky máte takovou lenost jako já? Hrůza, že ano. Proto mi prosím odpusťte to, že jsem pomalá, nereagující, ignorující, spící a kdo ví co ještě. Dokonce jsem nenapsala článek a přání k Valentýnu, ale upřímně, nemám moc potřebu slavit komerční svátky (krom vánoc, toho se zbavit asi nejde). Když už, tak slavím jen ze srandy a s kamarády. A abych nezapomněla, chtěla jsem vám poděkovat za komentáře u mých článků, opravdu si toho cením a je to pro mě jedna z věcí, co mě nutí psát dál *3* :D
No, snad jsem řekla vše potřebné, takže kdo z vás taky bude mít příští týden volno, tak mu přeji pěkné prázdniny^^

How about hockey and Sochi 2014? | Short crap

14. února 2014 v 15:17 | Yumi-chan15 |  Yumi Other
Pro úplné rozlišení klikněte ZDE, prosím nekopírujte a nijak neupravujte.

Hlásím se vám po dnešní výhře Česka nad Lotyšskem v ledním hokeji! :D (yumiki strašně fandí hokeji, jen pro info :3) Protože jsme ve středu prohráli se Švédy 2:4, zpravili jsme si reputaci stejným skórem ale s jedním výrazným rozdílem. Vyhráli jsme my! :D
No a ze samé radosti (a menší dohody) jsem udělala obrázek v záhlaví článku, ku příležitosti cosplaye, který plánujeme s kamarádkami na AF.
Celkově bych ten dnešní výkon na ledě hodnotila kladně, i když první gól dalo Lotyšsko. Dokázali jsme to vyrovnat a odrážet střely, a řekla bych že jsme si v poslední třetině "hezky" udrželi náskok. Zítra hrajeme proti Švýcarsku, takže začínám mít pochybnosti :D Zajímal by mě váš názor na letošní zimní olympiádu, a na hokej samotný^^

Inforamce o České hokejové reprezentaci pro zvědavce ZDE.

Psycho-Pass

13. února 2014 v 23:26 | Yumi-chan15


Budoucnost v roce 2112 vypadá zajímavě, když v ní člověk pomalu dělá minimum. Pomineme-li každodenní potřeby lidí a zaměříme se na jejich všeobecné bezpečí, dojdeme k zajímavému systému Sybila. Ten slouží jako kontrolor psychometrů, které v sobě mají informace o duševních stavech a charakterech všech jedinců. Jeho zajímavou součástí je "součinitel zločinu", který vyhodnocuje potenciální zločince. Pokud je tento součinitel příliš vysoký, je nutné osobu zadržet a odvést na terapie, aby se její psychický stav zlepšil. Existuje ale možnost, že součinitel překročí hranici, kdy už se do pořádku dát nedá. Lidé v této situaci jsou zavřeni v zařízení, ze kterého už nikdy neodejdou.
Jen pro některé svitne možnost jak se dostat pryč, a to je pracovat pro vyšetřovatele jako "naháněči", tedy jako zločinci co jdou po jiných zločincích. Děj se zaměřuje na dívku jménem Tsunemori Akane /つねもり あかね/, která nastupuje do vyšetřovacího týmu, který je pod vedením rozkazů samotného systému Sybila. První den se seznamuje s inspektorem, a jejím nadřízeným, Nobuchikou Ginozou /ノブ地価 儀のや/. Bohužel den nástupu je také první akce v terénu, kdy se příležitostně seznamuje s naháněči, kterými jsou Shuusei Kagari /しゅうせい かがり/ - vtipný a pohodový chlapík, Yayoi Kunizuka /やよい 六合頭か/ - tajemná dívka, která neprojevuje city, Tomomi Masaoka /ともみ まさおか/ - asi nejzodpovědnější ze všech naháněčů a nakonec Shinya Kougami /しにゃ こうがみ/ - příkazy se řídící muž, kterému záleží na své odplatě.
Společně budou pod vedením Joushuu Kasei /じょうしい かせい/ a rozkazy Sybily pátrat po zločincích, kteří mají ve skutečnosti spojitost s případem, který snad nenajde konce a s jistým Shougou Makishimou /しょうご まきしま/ který, jak se zdá, má prsty v mnoha událostech.

Můj názor:
Anime je z roku 2012 takže není až tak staré, a jeho ukončení bylo teprve loni. Pokud už jste Psycho-Pass viděli tak vás můžu ujistit, že tato geniální série bude mít pokračování a podle zvěstí bude i filmové zpracování. Podrobnosti se můžete dozvědět ZDE (celá stránka je v japonštině, takže pokud nemáte automatické překládání od google /který stejně překládá úplně blbě/ tak toho asi moc nezjistíte).
Celkově se mi líbí animace a zpracování budoucnosti, jen Sybila a její tajemství zůstala ke konci trochu otevřená. Charaktery postavy bych hodnotila kladně, jen Akane byla ze začátku trochu naivní, ale hodně rychle se sebrala a asi tak v polovině příběhu už byla dost "ready" na to, aby potlačila své city. Upřímně ji doteď moc nemusím, prostě mi takové ženské charaktery nepadnou. Oproti ní, Makishima, byl pro mě víc hrdina než záporák ale nechápu proč mi byl ze začátku tak nesympatický =.="
Pokud máte čas, milujete akci a tajemství (a nebojíte se zapnout mozkové buňky), vřele doporučuji :3

Autor: Gen Urobuchi
Rok: 12.10. 2012
Počet dílů: 22 (ukončené)

Ares | ㅡ무ㅗㅈㅁ

11. února 2014 v 17:47 | Sanny

Příběh manhwy se odehrává v zemi zvané Chronos. Touto zemí se potlouká mladý šermíř jménem Áres.
Jednou, když takhle zavítá do jednoho nedůležitého města, tak uvidí plakát, který má za úkol nalákat, co nejvíce lidí k Templářským Námezdníkům; žoldácké skupině, která se nechává najímat do bojů po celé zemi.
Našeho hlavního hrdinu zaujme, jídlo zdarma, které je tam napsané, proto si řekne, že se k nim přidá. Ale, ještě dřív, než se tam vydá, tak se při "rvačce" (rozumějte tím, že jeho protivníci skončí rozsekáni), v jednom hostinci, seznámí s jeho budoucím nejlepším přítelem. Když oba zjistí, že mají namířeno na stejné místo, tak jsou samozřejmě překvapení, ale rozhodnou se k templářům dojít spolu.
Od toho dne začíná Áresův život jakožto námezdníka plný bojů, zrady, přátelství a možná i lásky.

Můj názor:
Tahle manhwa je podle mě naprosto jedinečná. Ať už svým humorem, rychlým dějem a nebo reálností s jakou umírají nepřátelé (či spojenci).
Jak jsem zmínila v předchozí větě, není zde nouze o umírání či boje. Težko v ní budete hledat romantiku (je pravda,když se budete snažit, tak ji možná najdete), za což jsem ráda, protože by jí to jen uškodilo.
Kdybych měla vyjmenovat hlavní charaktery, tak by to byl Áres, Michael, Baruna a Gohu. První tři jsou šermíři, jak se patří, kteří si bojováni užívají a s nepřátele zabíjí bez lítosti ve tváři. Gohu je zbabělec, který se k templářům přidal, aby si splnil sen (jaký, to si budete muset přečíst, stop spoilerům! ^^). Další důležité postavy budou postupně v příběhu přibývat, mezi nimi bude například Helena, Ariadne, generál Ikarus nebo němý lučištník Robin.
Postava, která mi zde vadí je Ariadne. Nechci spoilerovat proč, ale prostě se mi nelíbí její povaha a činy. Proč se vždy hlavním hrdinům líbí holky, které nemám ráda?
Jediné, co by se mohlo některým čtenářům nelíbit je kresba. Je celkem jednoduchá a někteří nároční čtenáři by mohli tohle dílo zahodit, jen kvůli ní. Já říkám nedělejte to. Je škoda přijít o přečtení takové skvělé manhwy, jen kvůli tomu, že nemá nejlepší kresbu.

Autor: Ryum Geum Chel
Rok vydání: 2001
Počet kapitol: 205 (ukončené)